Potpisan ugovor o izvođenju radova na izgradnji sportske dvorane u Glamoču, faza I

Dana 05.09.2022. godine, nakon okončane procedure javnih nabavki, u prostorijama Opštine Glamoč potpisani su ugovori o izvođenju radova na izgradnji sportske dvorane u Glamoču, faza I, ukupne vrijednosti 1.240.000,00 KM bez PDV-a, odnosno 1.450.800,00 KM sa uračunatim PDV. U skladu sa Zakonom o javnim nabavkama BiH u otvorenom postupku javne nabavke sa međunarodnom objavom ponudu su podnijela četiri ponuđača, a najpovoljnija je bila ponuda grupe ponuđača GRADITELj SVRATIŠTA d.o.o Prozor – Rama i GRADITELj SVRATIŠTA d.o.o Zagreb, gdje je glavni ponuđač GRADITELj SVRATIŠTA d.o.o Prozor – Rama kojima je i dodijeljen ugovor. Sredstva za realizaciju ugovora su obezbijeđena od strane Vlade Republike Srpske u skladu sa Sporazumom o uspostavljanju specijalnih paralelnih odnosa između Republike Srpske i Republike Srbije u iznosu od 250.000,00 evra, Vlade Federacije BiH u iznosu od 400.000,00 KM i iz budžeta Opštine Glamoč. Ugovore su potpisali načelnik opštine Glamoč Nebojša Radivojša i direktor preduzeća GRADITELj SVRATIŠTA d.o.o Prozor – Rama Tomislav Markešić. Rok za izvođenje radova je 360 kalendarskih dana.

Izgradnjom sportske dvorane biće riješen višedecenijski problem nedostatka adekvatnog prostora kako za razvoj sporta, tako i za rekreaciju, naročito djece i omladine, te se nadamo da će se steći uslovi za osnivanje još sportskih klubova na području naše opštine (košarka, rukomet, odbojka…).

Ostavite kometar